Google AdSense hızlı onay alma 2019

by:

Adsense

Bildiğiniz üzere AdSense bu yıl önemli bir güncelleme yaparak sitelerin onaylanma sürecinde önemli adımlar attı. Önceden AdSense hesabında bir sitesi olan kişi istediği kadar siteyi onay aşaması olmadan hesabına ekliyebiliyordu ancak şimdi her eklenen site onay aşamasından geçiyor.

AdSense hızlı onay alma

Sitenizde reklam yayınlamak üzere başvurduğunuz AdSense’ten en hızlı şekilde nasıl onay alırsınız? Bu konuda yapmanız gereke bazı önemli noktalar var, bunları yapmanız haline sitenizin AdSense tarafından onaylanma süreci hızlanır.

Güncel İçerik

Adsense başvurusu yapmadan önce sitenize mutlaka her gün güncel olarak içerik girin. Sitenizde en az 300 kelime uzunluğunda 15-20 adet içerik olması gerekiyor. Eğer imkanınız varsa 1500 – 2000 kelime uzunluğunda da içerik girebilirsiniz. Uzun içerikler yazmanız başvurunuzun onay almasını ciddi anlamda hızlandırır.

Özgün içerik

Kopya içerikle Adsense başvurusu yaparak onay almayı düşünüyorsanız hiç düşünmeyin. Bu şekilde yapılan başvurular anında reddedilir. Sitenizdeki içeriklerin özgün olması onay alma konusunda önemli bir diğer faktördür. Ne kadar özgün içerik girerseniz o kadar hızlı onay alırsınız. İllegal yollarla bu konuda başkalarının içeriklerini değiştirerek (spin) bu konuda onay alanlar var ancak bu etik olarak doğru değil.

Sitenizi uygun hale getirin

Başvuru yapmadan önce sitenizi Adsense onayı için uygun hale getirin. Bunlar sitenizde iletişim, gizlilik ve hakkında sayfalarını oluşturmanızdır. Bu sayfaları oluşturmanız sitenizin hazır olduğuna dair bir göstergedir. Hızlı onay almanızda size yardımcı olur. Ek olarak sitenizde kategorileri mutlaka ayarlayın. Sitenizin içeriği neyle ilgiliyse onunla ilgili kategoriler hazırlayın ve her kategoriye mutlaka bir içerik girin.

İletişim: Sitenizi ziyaret eden kişinin sizinle iletişime geçmesine yardımcı olacak bilgi ya da formdur.

Gizlilik: Sitenizi ziyaret eden kişilerden ne tür bilgiler aldığınızı ve bunların nerede kullanıldığı ile ilgili bilgilerin yer adlığı bir sayfadır.

Hakkında: Sitenizin ne amaçla kurulduğu, siteniz hakkında bilgilerin yer alacağı sayfadır.

Sitenize trafik sağlayın

Sitenizi oluşturdunuz ancak hiç trafik yok bu durumda onay almanız zorlaşır. Sitenize trafik almak için sosyal medya hesapları açın ve buralardan sitenize trafik sağlayın. Sitenizin ziyaretçi sayısının çok olması hızlı onay alma konusunda bir diğer önemli faktördür.

Yasaklanmış içerik

Google, +18 içerik, yasa dışı içerik, tütün, alkol gibi içeriklerin yer adlığı siteleri asla onaylamaz. Bu konuda siteniz varsa AdSense onayı almaya çalışmayın. Sitenizde bu tür kategorilerin olmamasına özen gösterin. Bu konuda daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra AdSense başvurunuzu yapabilirsiniz. Emin olun onay almanız hızlı ve kolay bir şekilde olacaktır.

2 Replies to “Google AdSense hızlı onay alma 2019”

  1. Okan dedi ki:

    Bu ne hocam zaten herkesin bildiği şeyler bunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir