SteelSeries Apex 5 nasıl?

by:

Teknoloji

Uçak sınıfı alüminyum alaşımı ile son derece dayanıklı bir yapıda üretilen, ful RGB aydınlatmaya sahip olan SteelSeries Apex 5 nasıl?

SteelSeries Apex 5 fiyat

SteelSeries Apex 5 şu anda piyasada 800-1000 TL arasında bir fiyatla satılıyor. Fiyatı günümüzde diğer satılan klavyelere göre sizlere çok fazla gelebilir ancak doların durumunu göz önünde bulundurduğumuzda fiyatının çokta fazla olmadığını söyleyebilirim.

Apex 5 anahtarları

Anahtarları mekanik hisli ya da mebran diye tabir edilen bir yapıda değil. Sadece mekanik anahtarlarda bulunan altın devre yerine daha az maliyetle üretilen bir devre kullanılmış.

Bir çok kişi bu klavyenin mekanik olmadığını mekanik hisli olduğunu söylüyor ancak böyle bir durum söz konusu değil, klavye mekaniktir.

2 mm anahtar aktivasyonuna ve 4 mm’de tamamen basıma sahip, bir tuşa hafifçe dokunduğunuzda anında iletim sağlanıyor. Bunun diğer mekanik anahtarlardan hiçbir farkı yok.

Bu klavye ile yazı yazmak gerçekten çok rahat. Yazı yazarken anahtarların sesi biraz fazla gelebilir ancak aşırı fazla da bir ses yok.

Led ekran

Üzerinde bulunan led ekranı bazı oyunlarda size ne kadar canınızın kaldığını, kaç kil aldığınızı gösterebiliyor. Bunun yanı sıra bilgisayarınızın işlemci ve ram gibi donanımların ne kullandığınızı da gösterebiliyor.

Eğlence amaçlı led ekrana gif koyabiliyorsunuz ya da kendi isminizi yazabiliyorsunuz.

RGB aydınlatma

RGB aydınlatma sayesinde klavyeniz geceleri mükemmel bir görüntüye sahip oluyor.

SteelSeries’in özel yazılımı sayesinde birden fazla hazır efekt kullanabiliyorsunuz. Müzikle uyumlu efekt, herhangi bir fotoğrafa özel efekt, giflere özel efekt yapabiliyorsunuz.

SteelSeries Apex 5 kullanımı

Klavye bilek desteği sayesinde gerçekten çok rahat kullanılıyor. Daha önce bilek desteği kullanmadıysanız bu klavyedeki bilek desteği size çok iyi gelecek.

SteelSeries Apex 5 artıları

  • Enter tuşunun büyük olması
  • Led ekrana sahip olması
  • 2 mm anahtar aktivasyonu
  • Plastik olmaması
  • Tüm tuşların ayrı aydınlatmaya sahip olması
  • Ses açıp kapatmanın tekerlek tuş ile yapılması
  • Bilek desteğinin olması

SteelSeries Apex 5 eksileri

  • Multi medya tuşunun tek bir tuşta olması (şarkı değişmek için bir tuşa 3 defa basmak 2 defa basmak)
  • Kullanım ömrünün 20 milyon olması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir