TurkNet nasıl, TurkNet davet kodu 2019

by:

Genel

TurkNet’e geçilir mi, TurkNet nasıl diye merak ediyorsanız burada tüm detaylar var. Sizlere kendi TurkNet başvuru serüvenimi anlatacağım. Sizde TurkNet’e geçmeyi düşünüyorsanız mutlaka okuyun…

TurkNet nasıl?

TurkNet nasıl sorusunun cevabı; süper 🙂 TurkNet’e başvurduğumdan beri hiç sıkıntı yaşamadım 1-2 kere Türkiye genelinde saat gece 01:00 gibi kesilme olmuştu o da yarım saat sürmüştü. Onun dışında bağlantı kopmaları, yavaşlamalar yaşamıyorum. Dosya indirme ve yükleme hızları çok çok iyi durumda. TurkNet’in tek olumsuz yanı destek hattını arayamıyorsunuz. Twitter ya da internet sitesinden yazarak destek alabiliyorsunuz. Benim ilk başvuru haricinde destek hattımla işim olmadı…

Yaklaşık 2 GB olan dosya saniyede 5 MB gibi bir hızla 7 dakika içinde indiriliyor

Neden TukNet’e geçtim?

Turkcell Superonline ve Türk Telekom internet hizmetlerini 4 yıl boyunca kullandım, fiyat olarak Turkcell Superonline için ayda 60 TL (16 Mbps Limitsiz) gibi bir fiyat ödüyordum. Türk Telekom için ise 73 TL (16 Mbps Limitsiz) ödüyordum.

Her iki firmada aldığım intenet hızı 10 -14 Mbps hızını geçmiyordu. Yüklemeyi dememe gerek bile yok. İnternette kopma ya da kesilme oluyor muydu hayır ama yavaş olan internet kopsa ne olur kopmasa ne olur…

Türk Telekom ve Turkcell Superonline interneti ADSL üzerinden sağladığı için internet hızı 16 Mbps hızını geçemiyordu. Arayıp VDSL yapılmasını istediğimde ise alt yapınız yeterli değil cevabını alıyordum.

Türk Telekom ile olan sözleşme sürem dolunca TürkNet’in internet sitesinden alt yapımı sorguladım ve altyapımın 100 Mbps internet desteklediğimi gördüm. İlk başta buna inanmadım çünkü 10 Mbps aldığım hızın 100 Mbps olacağı biraz ilginç bir durumdu…

TurkNet’e başvurumu yaptım ve internet bağlantıları 4-5 gün içerisinde tamamlandı. Aldığım paket 35 Mbps + 1000 DK (75₺) olan paketti, 100 Mpbs (85₺) olan pakette fiyat farkı var. İnternet bağlantıları yapıldıktan sonra hızımı test ettim ve sonuç gayet başarılı pakette denilen hızı aldım. Hatta alt yapım 100 Mbps üstünü destekliyor.

Türk Telekom’da aldığım internet hızı

TurkNet’tte aldığım intenet hızı

Nasıl oldu da bir anda hız bu kadar arttı derseniz cevabı çok basit TurkNet interneti VDSL üzerinden veriyor. Yani en hızlı internet bağlantı türü olan VDSL üzerinden veriyor. Türk Telekom ise ADSL üzerinden veriyor ve alabileceğiniz hız 16 Mbps hızını geçmiyordu.

Türk Telekom neden böyle yapıyor diyecek olursanız cevabım yok. Alt yapım VDSL bağlantısını yani hızlı interneti deskteklediği halde 2 yıl boyunda Türk Telekom’da ADSL üzerinden aşırı yavaş internet hizmeti aldım.

TurkNet davet kodu

TurkNet’e geçtikten sonra davet kodu ile arkadaşlarınızı davet ettiğinizde arkadaşınız ve siz 1 ay ücretsiz deneme hakkı kazanırsınız.

Buraya tıklayarak veya KCX70PP38LMG kodunu kullanarak yapacağınız başvurularda hem ben hem siz 1 ay ücretsiz deneme hakkı kazanırsınız. Deneme süresinde hızdan memnun kalmazsanız taahhüt olmadığı için aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir