WordPress siteye kar yağdırma

Yılbaşının yaklaşmasıyla birçok web sitesinde kar yağma efektinin olduğunu görüyoruz. Peki WordPress alt yapılı sitelerde kar yağdırma efekti nasıl yapılır?

Eğer Jetpack eklentisini kullanıyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle Worpdress panel ayarlarından Genel kısmında girin. Daha sonra sayfanın aşağısına gelerek “4 Ocak’a kadar kar yağışını blogumda göster.” yazını işaretleyip değişikleri kaydet deyin.

Jetpack eklentisini kullanmıyorsanız size vereceğim eklentileri indirerek de kar yağma efektini sitenize ekleyebilirsiniz.

 WP Snow Effect

WP Snow Effect eklentisini indirerek sitenize kar yağdırma efektini kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece eklentiyi indirip etkinleştirmek. Ayrıca Ayarlar’dan kar yağış hızı, kar boyutu gibi ayarları değiştirebiliyorsunuz.

Tribulant Snow Storm

Tribulant Snow Storm eklentisi de bir diğer kar yağma efektinin olduğu eklentidir.  Eklentiyi indirerek sitenize kar yağdırma efektini kolaylıkla uygulayabilirsiniz.  Ayarlardan kar rengi, kar hızı , kar büyüklüğü gibi değişikleri yapabilirsiniz.

Snow Flurry

Snow Flurry eklentisi kar yapma efekti olarak kullanabileceğiniz bir başka eklenti. Eklentiyi indirerek sitenize kar yağdırma efektini kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir